150 години от Априлското въстание

Днес в ОбУ „Св. П. Хилендарски“, с. Корница тържествено отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание – едно от най-значимите събития в българската история.

Ученици и учители се включиха с интерес и уважение към делото на нашите предци. Господин Исмаил Вражели представи пред учениците интересна презентация, в която бяха разгледани основни исторически факти, свързани с организирането и провеждането на въстанието.
Госпожа Босилия Караилиева бе подготвила интересна тематична викторина, която предизвика знанията и любознателността на учениците от начален етап.
Директорът на училището, господин Юсеин Бялк, поздрави всички по повод годишнината от избухването на въстанието и зарадва участниците с малки предметни награди, с които поощри техните усилия и знания.

С подобни инициативи ние възпитаваме у нашите ученици уважение към историята и националната памет.

Празник на буквите

С много усмивки, вълнение и гордост премина Празникът на буквите на първокласниците от ОбУ „Св. П. Хилендарски“ – с. Корница!

Събитието, организирано от ръководителя на първи клас- господин Мустафа Бялк, събра родители, близки и учители, които с трепет наблюдаваха първите големи стъпки на децата в света на знанието. Малките ученици вложиха сърце и старание, представяйки песни, стихчета и драматизации, с които развълнуваха и зарадваха всички присъстващи.

Специален поздрав към първокласниците отправиха техните приятели от клуба по народни танци във втори клас, които се включиха с изпълнение, допринасяйки за още по-празничната атмосфера.

Директорът на училището- господин Юсеин Бялк, връчи на децата специални книжки „Празник на буквите“ и грамоти „Вече съм грамотен“ – заслужено признание за техния труд и напредък.

Специални гости на празника бяха директорът на ДГ „Щастливо детство“ с. Корница – госпожа Дерия Уруч и г-жа Ася Петакова. Те с вълнение и гордост изразиха възхищението си от порасналите си възпитаници, които днес уверено вървят по пътя на знанието!

И когато детските очи блестят от радост, а в малките ръце оживяват буквите, разбираме, че това не е просто празник – това е началото на един красив път.
Път, по който всяка дума ще носи мечти, всяко изречение – надежда, а всяка прочетена страница – ще отваря нов свят!

Нека този първи постигнат успех в училище остане завинаги в сърцата ви, мили деца!
Нека той ви води напред – уверени, смели и вдъхновени!