В навечерието на един от най-светлите и обичани български празници – 24 май, Денят на светите братя Кирил и Методий, и българската просвета и култура, салонът на читалището в село Корница се изпълни с вълнение, усмивки и гордост.Учениците на ОбУ „Св. Паисий Хилендарски“ подариха на всички присъстващи незабравим концерт-спектакъл – истински празник на таланта, духа и българщината.С много сърце и вдъхновение нашите деца пяха, танцуваха, рецитираха любими стихове и пресъздадоха вълнуващи сцени, докосвайки сърцата на родители, учители и гости. Всяко изпълнение беше изпълнено с емоция, старание и обич към знанието и родното слово.Директорът на училището – господин Юсеин Бялк, поздрави учениците и гостите с настъпващия празник и отличи постиженията на децата, които с труда и успехите си прославят името на нашето училище.Нека пазим и предаваме любовта към знанието, към книгите и към българското слово!Поклон пред всички просветители – хората, които със светлина в сърцата съхраняват духа и културната ни идентичност!


















































































